Fotopułapka – sposób na złodziei

Nie ma chyba osoby, która nie obawiałaby się w trakcie swojego życia o bezpieczeństwo swojego domu, posesji czy garażu, w którym znajduje się nasze ukochane auto. Bardzo często na terenie leśnictw gminnych zdarzają się kradzieże drewna z lasu, a wszechobecne akty wandalizm stwarzają zagrożenie dla mienia i bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Wydawać by się mogło, że są to sytuacje, którym trudno przeciwdziałać. Nikt przecież nie zamierza czekać w ukryciu w gęstwinie lasu na złodzieja drewna czy też czatować z wysokiej klasy optyką myśliwską jak np. noktowizja na potencjalnego złodzieja naszego samochodu. Jednak jest na to sposób. Coraz bardziej popularne stają się fotopułapki na złodziei.

Jakiej broni użyć?

Coraz bardziej popularnym sposobem na zwalczanie nieproszonych gości i intruzów jest fotopułapka na złodziei! To niewielkie urządzenie niczym Sherlock Holmes nie pozwoli umknąć żadnemu ze szczegółów. Kamuflowane kamery leśne to niesamowite urządzenia, połączone z czujnikiem ruchu. W momencie wychwycenia nawet drobnego ruchu wykonują serię zdjęć lub nagrywają film. Zastosowane w każdym z modeli barwy kamuflujące pozwalają na zamocowanie urządzenia w dowolnym, niewidocznym dla ludzi miejscu.

Fotopułapki stosuje się w leśnictwie, monitoringu miejskim, monitoringu obiektów (dom, posesja, parking czy garaż), do kontroli przejść granicznych, a także do obserwacji przyrody czy pasiek. Tak naprawdę zastosowanie fotopułapek nie ma ograniczeń. Każda sytuacja, w której istnieją z naszej strony podejrzenia co do naruszania prawa lub własności może zostać rozwiązana dzięki tej niewielkiej kamerze.


Złap złodzieja na gorącym uczynku.


Fotopułapki to urządzenia o coraz to szerszych możliwościach i funkcjach, które pozwalają nam dopasować je do naszych konkretnych wymagań. Miłośnicy obserwacji przyrody mogą wybrać sprzęt o dużym kącie widzenia oraz zdjęciach wysokiej jakości. Strażnicy leśni powinni z kolei wyposażyć się w sprzęt z modułem GSM — umożliwiającym przesyłanie danych bezpośrednio na podany wcześniej adres e-mail lub numer telefonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w momencie wykrycia ruchu wezwać odpowiednie służby lub samodzielnie wybrać się na teren, w którym dochodzi do łamania prawa — krótko mówiąc możemy złapać złodziejaszka na gorącym uczynku (wraz z dowodami w formie zdjęć i filmów z fotopułapki).


Fotopułapka na złodzieja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *