Fotopułapka dla straży leśnej

Dla nadleśnictw
Kradzieże drewna z lasu, kłusownictwo czy tworzenie nielegalnych wysypisk śmieci to częsty problem dla straży leśnej sprawującej opiekę nad nadleśnictwami. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zabezpieczyć dobra lasu przed kradzieżą, coraz częściej nadleśnictwa decydują się na zakup fotopułapki. Z pewnością obowiązkowy będzie w tym przypadku moduł GSM. Również kwestia montażu na terenie lasu zmusza do wyboru urządzenia z dobrym zasięgiem. W tym przypadku świetnie sprawdzi się kamera leśna TV-6210MG z zewnętrzną anteną poprawiającą zasięg. Dodatkowo nagrywa ona dźwięki z otoczenia, co może posłużyć jako dowód w sprawie sądowej.

Fotopułapka skutecznym narzędziem pracy Straży Miejskiej

Fotopułapki nazywane również kamerami leśnymi, posiadają spore doświadczenie w obserwacji obszarów leśnych. Zasilanie za pomocą specjalnych akumulatorów oraz moduł GSM pozwalają na stały monitoring nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Wielokrotnie Straż Leśna w całej Polsce złapała złodziei drewna i śmieciarzy na gorącym uczynku. Świetnym przykładem jest Straż Miejska w Płocku – która co miesiąc ustala harmonogram montażu fotopułapek. Wynika to z dużej efektywności działania kamer leśnych.

Fotopułapki są doceniane również za niewielkie gabaryty, maskujące barwy i dyskrecję. Ich szybkość działania pozwala na natychmiastowa reakcję w sytuacji wykrycia ruchu. Możliwość zapisu danych na karcie pamięci zapewnia materiał dowodowy na intruzów. Nadleśnictwo Nawojowa potwierdza, że wielokrotnie udało im się złapać intruza bezpośrednio na gorącym uczynku o czym można przeczytać tutaj: http://www.rdn.pl/news/fotopulapki-pomagaja-lapac-lesnych-przestepcow

Wybierz fotopułapkę dla Straży Leśnej

Zaufali Nam

    nadleśnictwa-fotopułapki

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *