Rodzaje fotopułapek

Dowiedz się, jakie są rodzaje fotopułapek i wybierz ten, który w 100% sprosta Twoim oczekiwaniom. Kupowanie przysłowiowego „kota w worku” może okazać się mało skutecznym posunięciem. Warto więc dowiedzieć się, czym jest kamera GSM , moduł WiFi oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie fotopułapki. Jeśli nadal nie będziesz wiedzieć, który model fotopułapki najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji - napisz do nas lub zadzwoń, a chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego urządzenia!

Fotopułapka dopasowana do naszych potrzeb

Fotopułapka bez modułu GSM

Fotopułapka bez modułu GSM

Standardowym typem fotopułapek są urządzenia bez modułu GSM. Zostały one stworzone z myślą o monitorowaniu terenów znajdujących się w pobliżu miejsc w których mieszkamy, stawów hodowlanych, pasiek lub do obserwacji przyrody. Nie możemy, jak w przypadku kamer GSM, monitorować na bieżąco terenu w którym znajduje się urządzenie, niemniej w sytuacji, kiedy zajmujemy się badaniem fauny i flory na przestrzeni danego czasu, wszystkie dane zebrane w tym okresie przez fotopułapkę zostają zapisane na karcie SD. (dłuższy czas działania, tańsze).

Sprawdzam

Kamery z modułem GSM

Kamery z modułem GSM

Jednym z rodzajów kamer leśnych są urządzenia z wbudowanym modułem GSM (modułem łączności komórkowej). Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują być na bieżąco z zarejestrowanymi przez fotopułapkę danymi - np. w przypadku podejrzenia o kradzież drewna, wandalizm lub inne formy łamania naszego prawa. W momencie wykrycia przez urządzenie ruchu, kamera GSM natychmiast robi zdjęcie i wysyła do nas wiadomość MMS. Dzięki tej funkcji możemy reagować na zagrożenia szybciej i skuteczniej.

Sprawdzam

Fotopułapki z modułem WiFi

Fotopułapki z modułem WiFi

WiFi moduł to rozwiązanie umożliwiające zmianę ustawień oraz pobieranie danych z naszej fotopułapki z dużych odległości, nawet do 150 metrów. Dzięki temu nie musimy zdradzać miejsca w którym umieściliśmy nasze urządzenie - skradanie się w celu wyciągnięcia karty SD z zapisanymi danymi nie będzie już konieczne. Zarejestrowane przez kamerę leśną materiały możemy ściągnąć z naszego samochodu, domu czy innego, dowolnego miejsca, w odpowiedniej odległości od urządzenia.

Sprawdzam

Fotopułapki z lokalizatorem GPS

Fotopułapki z lokalizatorem GPS

Częstym problemem posiadaczy kamer leśnych jest obawa o ich bezpieczeństwo. Dzięki lokalizatorowi GPS możemy kontrolować, gdzie w danym momencie znajduje się nasze urządzenie. W sytuacji, kiedy fotopułapka dostanie się w niepożądane ręce, dowiemy się o tym za pomocą alarmu sms, który zareaguje w przypadku jej poruszenia. Kamera GSM z lokalizatorem GPS to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób obawiających się o kradzież samego urządzenia.

Sprawdzam