Fotopułapka GSM – sprawdzone modele dostępne na rynku

Coraz częściej użytkownicy decydują się na zakup fotopułapki GSM. Wyższość modelu z modułem GSM polega na tym, że dane zarejestrowane przez urządzenie trafiają do nas natychmiast. Fotopułapka GSM wykonuje zdjęcia tuż po wykryciu ruchu i zaraz potem przesyła je na podane wcześniej numery telefonu i adresy e-mail. Moduł GSM sprawdza się szczególnie w sytuacji, kiedy obawiamy się o bezpieczeństwo naszej fotopułapki. Nawet jeśli trafi się ktoś chętny do kradzieży urządzenia, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że kamera zdąży wcześniej zrobić mu zdjęcie… którym w mediach społecznościowych zapewne nie będzie chciał się chwalić.    

Fotopułapka GSM w praktyce

Fotopułapki z modułem GSM to świetny sposób monitoringu zewnętrznego miejsc bez dostępu do zasilania sieciowego. Jedynym wymaganiem jest tak naprawdę optymalny zasięg sieci komórkowej. Dzięki coraz szerszym możliwościom fotopułapek – możemy wybierać spośród dziesiątek modeli i setek funkcjonalności.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotopułapkę GSM?

Jeśli chodzi o kamery z modułem – warto upewnić się, że fotopułapka którą wybraliśmy była testowana w praktyce i posiada dobre rekomendacje co do jakości i możliwości radzenia sobie w terenie. W obecnym gąszczu ofert bardzo łatwo trafić na ,,niekorzystną propozycję” – dlatego najlepiej swój wybór skonsultować bezpośrednio ze sprzedawcą, który udzieli nam fachowej porady. Kolejną ważną rzeczą podczas wyboru kamery z modułem jest sprawdzenie ilości i jakości danych przesyłanych na telefon oraz czy model posiada opcje przesyłu danych na FTP i e-mail. Większość modeli różni się w tej kwestii, dlatego warto mieć pewność czy model posiada interesujące nas funkcje.

Jeśli zdecydowaliście się już na konkretny model – czas na zakup karty SIM. Warto ten etap omówić z wybranym operatorem albo samodzielnie sprawdzić możliwości danej sieci w rejonie, gdzie planujemy zamontować naszą fotopułapkę. Jak wiadomo nie każda sieć działa w określonym miejscu idealnie, dlatego lepiej mieć pewność, że urządzenie nie będzie miało problemu z odnalezieniem sieci a co za tym idzie, przesyłaniem powiadomień MMS.

Sprawdzone modele fotopułapek z GSM

Fotopułapka S880G z przesyłaniem zdjęć MMS to sprawdzony model fotopułapki w przystępnej cenie. Niewielkie gabaryty w połączeniu z wysokiej jakości wykonaniem tworzą solidny i praktyczny model, który sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Widoczność nocą osiąga nawet 20 metrów. Wszystko za sprawą 56 diod podczerwieni niewidocznych dla otoczenia. Kolorowy ekran LCD pozwala na podgląd wybranych zdjęć i filmów a slot na karty pamięci do 32GB pozwala na zapis sporej ilości zarejestrowanych danych.

Fotopułapka z modułem GSM S880G

Fotopułapka Ereagle E1S z modułem GSM to kamera dedykowana w szczególności dla obserwatorów zwierząt, miłośników pszczelarstwa i łowiectwa oraz leśniczych. Urządzenie wyróżniają doskonałej jakości zdjęcia o rozdzielczości 12 megapikseli, Zasięg urządzenia sięga do 20 metrów w trybie dziennym i do 30 metrów nocą, dzięki czujnikom IR. Czuły mikrofon reaguje na odgłosy i dźwięki w pobliżu urządzenia a wbudowany moduł GSM szybko przesyła zdjęcia na wybrane numery telefonów.

Kamera GSM Ereagle E1S

Fotopułapka TV-9840 z modułem GSM 4G to stworzona z mieszanki sztucznych tworzyw kamera pokryta specjalnymi barwami kamuflującymi. Posiada matrycę o rozdzielczości 14 Mpix a rozdzielczość zdjęcia osiąga aż 36 Mpix.  Fotopułapka GSM świetnie radzi sobie zarówno w warunkach dziennych jak i nocą, osiągając zasięg do 25 metrów.Świetną informacją dla użytkowników jest opcja automatycznej konfiguracji. Co oznacza to w praktyce? Nie musimy zlecać zewnętrznie ani samodzielnie konfigurować urządzenia – wystarczy włożyć kartę SIM do odpowiedniego slotu  i wpisać wybrane numery telefonu – a urządzenie rozpocznie wysyłanie powiadomień MMS.

Fotopułapka GSM TV-9840

SpyPoint Link-Dark LTEz opcją sterowania przez dedykowaną aplikację mobilną. Posiada opcję konfiguracji na odległość oraz szybki moduł GSM LTE (stanowi ⅕ mrugnięcia oka).. Wbudowany mikrofon rejestruje dźwięki z otoczenia a aplikacja Buck Tracker rozpoznaje poroże i sortuje zdjęcia.  Zdjęcia przesyłane są na platformę producenta Spy-Point. Wszystkie materiały chronione są hasłem i ma do nich dostęp użytkownik końcowy. Poniżej przykładowe plany miesięczne do wyboru (Pierwszy miesiąc użytkownik otrzymuje opcję PRO+ całkowicie za darmo)

Koszt korzystania z fotopułapek GSM SpyPoint

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *