Fotopułapka GSM — dlaczego warto kupić kamerę z powiadomieniem MMS?

Nieustannie wzrasta zainteresowanie urządzeniami jakimi są fotopułapki. Wiele osób w obawie o swoje mienie poszukuje rozwiązania, które pozwoli zabezpieczyć dobra materialne przed złodziejami i wandalami.

Jednak nie tylko osoby prywatne korzystają z tego rodzaju wsparcia. Coraz częściej jednostki samorządów terytorialnych, nadleśnictwa czy straż miejska inwestują w fotopułapki GSM. Dlaczego? O tym w artykule poniżej…

Czym jest fotopułapka z modułem GSM?

Fotopułapka GSM to urządzenie, które pozwala na przesył danych w formie zdjęć, bezpośrednio z urządzenia na podany przez nas adres e-mail lub numer telefonu. W rezultacie materiał zawierający określone zdarzenie jak np. akt wandalizmu trafia do nas w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możemy niezwłocznie wezwać odpowiednie służby.

Dlaczego kamera z modułem?

Zalet kamer leśnych z modułem GSM jest niezwykle dużo. Po pierwsze jest to szybka informacja o zdarzeniu, pozwalająca na natychmiastową reakcję. Po drugie to dane, które nie zginą podczas uszkodzenia bądź kradzieży urządzenia. Jeśli fotopułapka ma pełnić bardziej znaczącą rolę, aniżeli służyć wyłącznie do obserwacji – to zdecydowanie warto postawić na moduł GSM. Zachowane materiały w postaci zdjęć mogą posłużyć jako dowód w sprawie sądowej.

Jaką fotopułapkę GSM wybrać?

W gąszczu licznych modeli fotopułapek trudno podjąć decyzje, jaki model będzie dla nas najlepszy. Warto wtedy skonsultować się ze sprzedawcą, który doradzi nam jaki model najlepiej sprawdzi się w określonej sytuacji. Tak naprawdę bardzo istotne jest, gdzie docelowo znajdzie się kamera i jakie będzie jej zadanie. A jakie cechy urządzenia są istotne dla osoby, która zupełnie nie ma wiedzy na temat fotopułapek? Na pewno warto zwrócić uwagę zasięg, diody podczerwieni oraz kąt widzenia. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule: https://fotopulapka24.pl/bez-kategorii/fotopulapka-jaka-wybrac/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *