Fotopułapka GSM — dlaczego warto kupić kamerę z powiadomieniem MMS?

Nieustannie wzrasta zainteresowanie urządzeniami jakimi są fotopułapki. Wiele osób w obawie o swoje mienie poszukuje rozwiązania, które pozwoli zabezpieczyć dobra materialne przed złodziejami i wandalami.  Bardzo często padają pytania o kamery z modułem GSM. Dlaczego? Ponieważ modele z modułem GSM to doskonały wybór zarówno dla osób prywatnych jak i jednostek państwowych jak Straż Miejska, Policja czy Nadleśnictwa. Dzięki przesyłowi danych na odległość - kamery GSM można zamontować w dowolnym miejscu takim jak lasy, parki czy prywatne posesje. W sytuacji wykrycia ruchu urządzenie natychmiast nas o tym powiadomi, wysyłając wiadomość MMS na podane przez nas wcześniej numery telefonów i adresy e-mail. 

Czym jest fotopułapka z modułem GSM?

Fotopułapka GSM to urządzenie, które pozwala na przesył danych w formie zdjęć, bezpośrednio z urządzenia na podany przez nas adres e-mail lub numer telefonu. W rezultacie materiał zawierający określone zdarzenie jak np. akt wandalizmu trafia do nas w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możemy niezwłocznie wezwać odpowiednie służby.

Dlaczego kamera z modułem GSM?

Zalet kamer z modułem GSM jest niezwykle dużo. Po pierwsze gwarantują szybką informacje o ewentualnym zdarzeniu zarejestrowanym przez kamere GSM. Dzięki natychmiastowej reakcji urządzenia, możemy podjąć odpowiednie kroki w celu ukarania przestępcy. Po drugie otrzymujemy na telefon, serwer FTP lub e-mail dane, o które nie musimy się obawiać podczas uszkodzenia bądź kradzieży urządzenia (w przypadku kamer bez modułu GSM informacje zostają utracone wraz z kartą SD). Jeżeli fotopułapka ma służyć ważnej dla nas sprawie, to zdecydowanie warto postawić na kamerę z modułem GSM. Zachowane materiały w postaci zdjęć mogą posłużyć jako dowód w sprawie dla Sądu i Policji.

Jaką fotopułapkę GSM wybrać?

W gąszczu licznych modeli fotopułapek GSM trudno podjąć decyzje, jaki model będzie dla nas najlepszy. Warto wtedy skonsultować się ze sprzedawcą, który doradzi nam jaki model najlepiej sprawdzi się w określonej sytuacji. Tak naprawdę bardzo istotne jest, gdzie docelowo znajdzie się kamera i jakie będzie jej zadanie. Taka informacja pozwoli określić jakie cechy kamery GSM są nam potrzebne i automatycznie odrzucić modele niespełniające podstawowych wymagań. Taki filtr to daleki krok w podjęciu decyzji.

A jakie cechy urządzenia są istotne dla osoby, która zupełnie nie ma wiedzy na temat fotopułapek? Na pewno warto zwrócić uwagę zasięg, diody podczerwieni oraz kąt widzenia. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykule: https://fotopulapka24.pl/bez-kategorii/fotopulapka-jaka-wybrac/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *