Fotopułapka dla pszczelarzy

Dla pszczelarzy
Częstym problemem pszczelarza w jego pracy jest nieustanna obawa o kradzież lub zniszczenie uli. Kiedy dochodzi do takich sytuacji i wiele rozwiązań nie przynosi rezultatów - skutecznym sposobem walki z intruzami będzie zainwestowanie w kamerę leśną. Monitoring z modułem GSM powiadomi nas w momencie wykrycia ruchu o tym, że ktoś wkroczył na teren pasieki. Możemy dzięki temu natychmiast wezwać odpowiednie służby, lub samemu udać się w miejsce naruszania mienia. Fotopułapki to znakomite narzędzie oferujące szereg przydatnych funkcji takich jak możliwość robienia zdjęć nocą, szeroki kąt obserwacji, nagrywanie krótkich sekwencji filmów czy ustawienie odpowiedniego dla nas czasu nagrywania i wykonywania zdjęć.

Wandale i złodzieje to jeden z głównych problemów właścicieli pasiek. Zniszczone lub skradzione ule z pasiek to częste zjawisko. Skąd bierze się ten problem trapiący pszczelarzy? Jak sobie z nim poradzić?

Ciężka praca pszczelarza

Kradzież bądź zniszczenie uli to nie tylko cios dla portfela pszczelarza, ale również ogromna strata emocjonalna. Każdy właściciel pasieki wkłada w jej rozwój ogromne pokłady energii i serca. Nie dość, że musi utrzymać pszczoły przy życiu, walczyć z ich chorobami, odpowiada również za obfitą produkcję miodu (sadząc odpowiednie rośliny wytwarzające pyłki i nektar).

Na czym polega praca pszczelarza? To wiele prac konserwacyjnych, bieżących napraw czy poszerzanie gniazda na wiosnę i ocieplanie na zimę. Wymaga poświęcenia od 6-9 godzin pracy dziennie w zależności od wielkości ula i pory roku. W związku z tym nie każdy jest w stanie podjąć się takiej pracy, która jak się okazuje wcale nie przynosi ogromnych zysków.

Ciężka praca pszczelarza

Fotopułapka – tajna broń pszczelarza

Dlaczego więc niektórzy bez skrupułów niszczą owoc tak ciężkich prac? Okazuje się, że powody są różne. Od najbardziej prozaicznego, czyli kradzieży dla zysku, do haniebnego niszczenia pasiek w celu zaszkodzenia konkurencji. Drugi z powodów rodzi skrajne emocje – dlaczego pszczelarz znający trudy pracy nad pasieką szkodzi koledze po fachu…? Tego nie rozumiemy. Mimo nagłaśniania aktów wandalizmu i kradzieży wciąż pojawiają się nowi prowokatorzy, o których wspomina znany portal pasieka24 np. w artykule: https://pasieka24.pl/index.php/pl-pl/aktualnosci/wiadomosci-z-polski/2048-kolejna-kradziez-uli

Jak ochronić pasiekę przed złodziejami i wandalami? Najprostszym i coraz częściej stosowanym sposobem jest używanie fotopułapek dla pszczelarzy. Te niewielkie urządzenia doskonale radzą sobie w terenie bez dostępu do stałego źródła zasilania. Są wytrzymałe i odporne na wilgoć, wykonują bardzo dobrej jakości zdjęcia nocą. Potrafią zrobić zdjęcie z odległości nawet 30 metrów. Dzięki modułowi GSM wysyłają nam automatycznie po wykryciu powiadomienia w postaci MMS – dzięki czemu możemy natychmiast wezwać odpowiednie służby lub samodzielnie udać się do pasieki w celu złapania intruza na gorącym uczynku.

Jeżeli chcą Państwo zamówić fotopułapki dla instytucji państwowych, prosimy o kontakt z naszym specjalistą. Posiadamy doświadczenie w obsłudze klientów instytucjonalnych, dlatego chętnie pomożemy w dokonaniu najlepszego wyboru i przedstawimy ścieżkę zakupu.

Daniel Król 601 838 843

Wybierz fotopułapkę dla pszczelarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *