Fotopułapka dla gmin

Dla gmin

Fotopułapki to urządzenia, z których coraz częściej korzystają przedstawiciele samorządów terytorialnych. Powtarzające się kradzieże i włamania do miejsc publicznych czy zaśmiecanie lasów to uciążliwe problemy, z którymi trudno walczyć. Kamera leśna dzięki niewielkim gabarytom i maskującym barwom, ukryta w zaroślach wykryje każdy ruch, zachowując pełnie dyskrecji.

Wśród urządzeń dedykowanych samorządom terytorialnym znajduje się kamera leśna Scout Guard S880G. Wyposażona jest w szybki moduł GSM. Zasięg czujnika ruchu sięga nawet do 20 metrów. Ponadto kamera posiada niewidoczny dla człowieka i zwierząt oświetlacz podczerwieni, dzięki czemu nocą pozostaje praktycznie niewidoczna dla otoczenia. Innym modelem, który wykonuje doskonałe zdjęcia – szczególnie potrzebne jako dowód w walce ze złodziejami – jest SpyPoint Mini Live 4G z modułem GSM/GPRS.

Fotopułapka dla Gmin

Coraz częściej na zakup fotopułapki decydują się przedstawiciele samorządów terytorialnych, w szczególności urzędy miast i gmin. Powtarzające się akty agresji, wandalizmu czy kradzieży nad którymi trudno zapanować, zmuszają odpowiednie organy do poszukiwania coraz to lepszych i nowocześniejszych rozwiązań.

Praktyka pokazuje, że fotopułapka to naprawdę skuteczny sposób monitoringu trudno dostępnych miejsc. Gminy chętnie montują te urządzenia na drzewach w parkach, na osiedlach, przy nielegalnych wysypiskach śmieci, na terenach ogródków działkowych oraz w wielu innych miejscach.

fotopułapki dla gmin

Za co gminy doceniają fotopułapki?

Na terenie Gminy Nowosolna zainstalowano fotopułapki do walki z osobami, które nielegalnie wyrzucają śmieci. Dzięki temu udało się ustalić osoby odpowiedzialne za ten proceder oraz ukarać je dzięki współpracy z Policją. Gmina docenia również oszczędne działanie fotopułapki, wynikające z aktywacji urządzenia dopiero po wykryciu ruchu. Więcej w artykule: http://gminanowosolna.pl/artykuly/pokaz/fotopulapki-w-gminie

Również Gmina Zawiercie postanowiła wykorzystać fotopułapki do przyłapania śmieciarzy na gorącym uczynku. Specjalne modele z szyfrowaniem RODO pozwalają na monitoring, bez obaw o trafienie zebranych materiałów w ręce osób postronnych. Taki sposób walki z nielegalnymi wysypiskami to również skuteczny ,,straszak” zniechęcający innych do śmiecenia.

Wybierz fotopułapkę do ochrony gminy

Zaufali Nam

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *