Fotopułapka dla gmin

Dla gmin
Fotopułapki to urządzenia, z których coraz częściej korzystają przedstawiciele samorządów terytorialnych. Powtarzające się kradzieże i włamania do miejsc publicznych czy zaśmiecanie lasów to uciążliwe problemy, z którymi trudno walczyć. Kamera leśna dzięki niewielkim gabarytom i maskującym barwom, ukryta w zaroślach wykryje każdy ruch, zachowując pełnie dyskrecji. Wśród urządzeń dedykowanych samorządom terytorialnym znajduje się kamera leśna Scout Guard S880G. Wyposażona jest w szybki moduł GSM. Zasięg czujnika ruchu sięga nawet do 20 metrów. Ponadto kamera posiada niewidoczny dla człowieka i zwierząt oświetlacz podczerwieni, dzięki czemu nocą pozostaje praktycznie niewidoczna dla otoczenia. Innym modelem, który wykonuje doskonałe zdjęcia – szczególnie potrzebne jako dowód w walce ze złodziejami – jest SpyPoint Mini Live 4G z modułem GSM/GPRS.

Fotopułapka dla Gmin

Coraz częściej na zakup fotopułapki decydują się przedstawiciele samorządów terytorialnych, w szczególności urzędy miast i gmin. Powtarzające się akty agresji, wandalizmu czy kradzieży nad którymi trudno zapanować, zmuszają odpowiednie organy do poszukiwania coraz to lepszych i nowocześniejszych rozwiązań.

Praktyka pokazuje, że fotopułapka to naprawdę skuteczny sposób monitoringu trudno dostępnych miejsc. Gminy chętnie montują te urządzenia na drzewach w parkach, na osiedlach, przy nielegalnych wysypiskach śmieci, na terenach ogródków działkowych oraz w wielu innych miejscach.

fotopułapki dla gmin

Za co gminy doceniają fotopułapki?

Na terenie Gminy Nowosolna zainstalowano fotopułapki do walki z osobami, które nielegalnie wyrzucają śmieci. Dzięki temu udało się ustalić osoby odpowiedzialne za ten proceder oraz ukarać je dzięki współpracy z Policją. Gmina docenia również oszczędne działanie fotopułapki, wynikające z aktywacji urządzenia dopiero po wykryciu ruchu. Więcej w artykule: http://gminanowosolna.pl/artykuly/pokaz/fotopulapki-w-gminie

Również Gmina Zawiercie postanowiła wykorzystać fotopułapki do przyłapania śmieciarzy na gorącym uczynku. Specjalne modele z szyfrowaniem RODO pozwalają na monitoring, bez obaw o trafienie zebranych materiałów w ręce osób postronnych. Taki sposób walki z nielegalnymi wysypiskami to również skuteczny ,,straszak” zniechęcający innych do śmiecenia.

Wybierz fotopułapkę do ochrony gminy

Zaufali Nam

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *