Kradzież na cmentarzu – kamera do monitoringu.

Wszystkich Świętych oraz Zaduszki to czas, kiedy masowo udajemy się na groby bliskich. Jest to również okres wzmożonego popytu na kwiaty czy znicze – które stawiamy na odwiedzanych grobach. Jednak z powagi i znaczenia tego ważnego dla nas święta, niewiele robią sobie złodzieje. Każdego roku kradną rzeczy z nagrobków oraz dokonują aktów wandalizmu.

Bez strachu i współczucia. Nie przerażają ich konsekwencje prawne, które jak się, okazują potrafią być dotkliwe. Zabierają najcenniejsze rzeczy by ponownie je sprzedać. Dla człowieka moralnego zachowanie absolutnie niedorzeczne i ohydne.  Jak walczyć z kradzieżą na cmentarzu? Rozwiązaniem które proponujemy są kamery na cmentarz tzw. fotopułapki, o których więcej w artykule poniżej.

Kradzież z grobu – wykroczenie czy już przestępstwo?

Nie ma znaczenia wartość ograbionych przedmiotów. Zgodnie z art. 262 § 2 kk kto ograbia zwłoki ludzkie, grób lub inne miejsce spoczynku zmarłego, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. W rzeczywistości przyłapany na gorącym uczynku złodziej może liczyć na karę pozbawienia wolności do 2 lat w zawieszeniu wykonania od 2-5 lat.  

Kamera Fotopułapka do monitoringu cmentarza

Służby mundurowe zalecają oznaczać znicze i wiązanki za pomocą wosku, farb olejnych czy markera. Uniemożliwi to złodziejowi dalszą odsprzedaż kradzionych przedmiotów – co może odwieść intruza od chęci dokonania przestępstwa. Jednak po pierwsze, nikt nie chce niszczyć kwiatów i zniczy tylko po to, by uniknąć kradzieży. Po drugie złodzieja należy złapać i ukarać – a nie odwodzić od łamania prawa.

Dobrym sposobem na uchwycenie intruza na gorącym uczynku będzie zamontowanie kamery na cmentarz tzw. fotopułapki. Urządzenie to wykona zdjęcie, które zostanie w ciągu kilku sekund przesłane na telefon za pomocą wiadomości MMS. W rezultacie będziemy mogli podjąć natychmiastowe kroki w celu złapania złodzieja. Co ważne, kamery świetnie sprawdzają się zarówno w ciągu dnia, jak i podczas monitoringu nocą – pozostając niewidoczne dla otoczenia.

Wybierz kamerę na cmentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *