Fotopułapka – dyskretny monitoring domu

monitoring domu za pomocą fotopułapki

Częste wyjazdy rodzinne lub służbowe wiążą się z ryzykiem. Pozostawiony bez opieki dom często stanowi kuszący cel dla złodziei. Jest to realny problem, zwłaszcza że nawet założenie alarmu może nie powstrzymać zdeterminowanego i uzdolnionego przestępcę.

Na szczęście istnieje prosty sposób na złodzieja. Wystarczy zamontować fotopułapkę zapewniającej dyskretny monitoring domu. Dzięki niej przyłapiesz sprawców na gorącym uczynku i otrzymasz powiadomienia, które możesz wykorzystać w sprawie sądowej przeciwko włamywaczowi.

Włamania do domów – jak się chronić?

Wizyty włamywaczy od zawsze wzbudzają niepokój u właścicieli domów, mieszkań oraz innych nieruchomości. Dawniej łatwo było paść ofiarą tego procederu przez brak powszechnych dziś rozwiązań antywłamaniowych. Obecnie nowoczesne systemy alarmowe i świadomość społeczna przyczyniły się do zmniejszenia statystyk włamań. Nie oznacza to jednak, że problem zniknął zupełnie – w samym 2019 roku policja odnotowała niemal 70 tysięcy przypadków kradzieży z włamaniem. Nie wolno więc lekceważyć włamywaczy, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy to ich aktywność znacznie wzrasta.

Jak zapobiec włamaniu? Najbardziej oczywistym krokiem jest założenie systemu alarmowego. Podczas instalacji nie zapominaj o garażu – wielu domowników pomija to pomieszczenie, a złodzieje chętnie z tego faktu korzystają. Obserwuj też uważnie swoją okolicę. Jeśli widzisz obcych ludzi regularnie pojawiających się w pobliżu Twojego domu może to wskazywać na zainteresowanie ze strony złodziei. Uważaj też na to, co publikujesz w portalach społecznościowych – informacje z Facebooka i Instagrama mogą przynieść złodziejom cenną wiedzę np. na temat planowanego wyjazdu.

Fotopułapka – cichy strażnik Twojego domu

Powyższe rozwiązania są pomocne, jednak nie dają całkowitej ochrony. Aby zabezpieczyć się na wypadek włamania warto zainwestować w fotopułapkę. Jest to rejestrator audio-wideo przystosowany do długotrwałej pracy na zewnątrz, znakomicie sprawdzi się więc do takich zadań jak monitoring domu lub innej posesji. Fotopułapki działają w uśpieniu do momentu zarejestrowania ruchu. Wówczas rozpoczyna się dyskretne wykonywanie zdjęć lub krótkich filmów.

Jeżeli na terenie Twojej posesji pojawią się nieproszeni goście, możesz mieć pewność, że ich obecność zostanie uwieczniona. W zależności od danego modelu możliwe jest ustawianie częstotliwości, z jaką wykonywane będą zdjęcia oraz długości nagrywanych filmów. Obecnie większość modeli posiada też oświetlenie podczerwienią, dzięki czemu mogą funkcjonować o każdej porze dnia i nocy.

fotopułapka do monitoringu domu patriot

Jednym ze sprawdzonych modeli fotopułapek do monitoringu posesji jest Browning Patriot, zapewniająca zdjęcia w rozdzielczości 24 MPIX oraz filmy Full HD. Model wyróżnia się niezwykle szybkim czasem reakcji migawki wynoszącym zaledwie 0,15 sekundy oraz wykonywaniem zdjęć w odstępach 0,35 sekundy. Droższą alternatywą jest fotopułapka Wildguarder Watcher 1-4G. Główną cechą tego modelu jest moduł GSM do zdalnego przesyłu plików. Tryb 4G LTE pozwala na przesłanie 20 milionów pikseli zdjęć i do 40 MB plików wideo na adres email lub serwer FTP. Funkcja zdalnego sterowania komendami SMS ułatwi zarządzanie parametrami sprzętu na odległość.

Jeżeli więc często wyjeżdżasz z domu zadbaj o skuteczną fotopułapkę. Dyskretny monitoring domu zapewni Ci solidne dowody przeciwko włamywaczom, które ułatwią ich późniejszą identyfikację i postawienie przed wymiarem sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *