Jaka fotopułapka najlepsza? Przedstawiamy 5 wskazówek dotyczących wyboru fotopułapki.

Jaka fotopułapka najlepsza?

Oto jedno z pierwszych pytań, które rodzi się w głowie potencjalnego użytkownika. Dla osoby, która ma z takim urządzeniem do czynienia po raz pierwszy - wybór odpowiedniego modelu może sprawić niemały kłopot. Aby nieco ułatwić podjęcie decyzji - przygotowaliśmy dla was infografikę, która prezentuje pięć najistotniejszych kwestii związanym z wyborem fotopułapki. Gdybyście jednak nadal nie byli pewni swego wyboru - piszcie lub dzwońcie do nas, odpowiemy na nurtujące was pytania.
 

1. Z modułem czy bez modułu GSM?

Fundamentalną kwestią podczas wyboru fotopułapki jest moduł GSM. Rozwiązanie to polega na wysyłaniu zdjęć wykonywanych na bieżąco przez fotopułapkę, bezpośrednio na podany podczas konfiguracji numer telefonu lub adres e-mail. Do tego celu należy zakupić kartę SIM wybranego operatora, uwzględniając taką kwestię jak zasięg sieci w miejscu, gdzie planujemy pozostawić urządzenie. Jeśli chcesz uchwycić złodzieja lub wandala w trakcie dokonywanego czynu – kamera leśna będzie strzałem w 10!

Jeśli chodzi o fotopułapki bez modułu GSM– idealnie sprawdzą się podczas obserwacji behawioralnych zwierząt, w miejscach które często odwiedzamy (dzięki temu możemy samodzielnie wyciągnąć kartę SD z zapisanymi informacjami). Modele bez modułu GSM to szczególnie odpowiedź na obserwacje nie wymagające szybkiej reakcji. Wiele z z takich urządzeń posiada świetne parametry zdjęć i wideo, co z pewnością ucieszy miłośników fotografii przyrodniczej.

2.Zasięg czujnika ruchu

Warto sprawdzić w jakiej odległości fotopułapka powinna zostać przez nas zamontowana. Zbyt daleko umieszczone urządzenie może nie wykonać zdjęcia. Co zrobić aby uniknąć takiej sytuacji? Przed dokonaniem zakupu ustal dokładnie miejsce, w którym zamontujesz urządzenie i na tej podstawie wybierz model, który dobrze sprawdzi się w wybranej przez Ciebie lokalizacji. Jeśli nie wiesz jeszcze gdzie zamontować fotopułapkę – w trakcie jej montażu wykonaj w trybie testów zdjęcia próbne. Najlepsza fotopułapka to urządzenie, które nie może zawieść w najważniejszym momencie!

3. Niewidoczne diody podczerwieni

Dużo lepiej zainwestować w urządzenie z niewidocznymi diodami podczerwieni. Urządzenie takie nie emituje poświaty widoczniej dla ludzkiego oka – tym samym jest mniej zauważalne dla otoczenia. Czerwona poświata powstaje w przypadku diod, których długość fali wynosi około 850 nm. Aby uniknąć sytuacji, w której ktoś przypadkowy zauważa naszą fotopułapkę, warto wyposażyć się w urządzenie o długości fali wynoszącej 950 nm.

4. Rodzaj zasilania i czas pracy

Warto zastanowić się, jak często będziemy sprawdzać dane zapisane na karcie SD naszej fotopułapki. Jeśli raz na kilka miesięcy – musimy przemyśleć kwestie zasilania – być może dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie. Rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne i pozwala uniknąć niespodziewanego rozładowania akumulatorków.

5. Rozdzielczość zdjęć i wideo

Jeżeli zależy nam na świetnej jakości zdjęciach, warto rozejrzeć się za urządzeniem o parametrach odpowiadających naszym wymaganiom. Obecnie większość urządzeń wykonuje bardzo dobrej jakości zdjęcia. Jeśli jednak potrzebujesz modelu bardziej zaawansowanego jeśli chodzi o rozdzielczość zdjęć świetnie sprawdzą się modele marki Reconyxx i Browning.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *