Fotopułapki pomocą dla Straży Leśnej

Fotopułapki to urządzenia coraz częściej wykorzystywane przez nadleśnictwa. Służba leśna to szereg zadań, których realizacja wymaga ogromnego zaangażowania i wkładu pracy. Aby poradzić sobie z wszystkimi wymaganiami, jakie stoją przed strażą leśną trzeba mieć oczy dookoła głowy. Świetną alternatywą jak się okazuje są czujne oczy fotopułapek.

Te niewielkie z pozoru urządzenia kryją w sobie wielkie możliwości. Ukryte na drzewie są całkowicie niewidoczne dla ludzi i zwierząt. Dzięki nim możemy złapać intruza czy kłusownika na gorącym uczynku - otrzymując dodatkowo świetnej jakości materiał foto i wideo nadpisany na karcie SD.

Pracowity dzień leśniczego

Wśród licznych zadań Straży Leśnej znajdują się takie obowiązki jak prowadzenie gospodarki leśnej, ochrona lasów, przeciwdziałanie i zwalczanie szkód leśnych oraz ochrona przyrody. Są to zadania trudne a ich realizacja wymaga często użycia odpowiednich środków wsparcia. Jednym z takim narzędzi, pomocnych w codziennych obowiązkach jest fotopułapka.

W jakich okolicznościach kamera leśna pomaga leśniczemu?

Jednym z głównych zadań jakie spełnia jest nadzorowanie pozostawionego w lesie drewna. Ponadto urządzenie pozwala na monitoring nagannego zachowania jak np. kradzież, akty wandalizmu czy kłusownictwo. Wrażliwym czujnikom nic nie umknie. Nawet przebiegająca zwierzyna. Leśniczy może tak naprawdę nadzorować za pomocą fotopułapki dowolny obszar lasu. Dla wielu nadleśnictw to już standardowe narzędzie pracy – dzięki którym udało się zapobiec wielu niechcianym sytuacjom. Liczne statystyki wskazują, że kamery leśne zdecydowanie przyczyniły się do ograniczenia aktów wandalizmów w lasach.

Nielegalne wysypiska śmieci

Częstym zjawiskiem z jakim miał do czynienia każdy leśniczy, są tworzone w lasach nielegalne wysypiska śmieci. Wiele osób ułatwia sobie w ten sposób życie – po co płacić podatek za odpady, skoro nieopodal las, można przecież zostawić tam kilka worków… Takie myślenie świadczy o niskiej świadomości zagrożeń, jakie stwarzają pozostawione odpady.  Poniższa grafika pokazuje, jak wiele niebezpieczeństw wynika z takiej bezmyślnej działalności człowieka. Co zatem zrobić, by zapobiec szkodliwej działalności człowieka?

Fotopułapki dla straży leśnej

Pomocne w rozwiązaniu problemów nadleśnictw okazują się być fotopułapki. Szeroki wybór urządzeń o różnorodnych funkcjach, z modułem GSM, szerokim kątem czujnika czy możliwością nagrywania filmów – pozwala na uchwycenie tego, na czym najbardziej nam zależy. A zależy nam na złapaniu intruza na gorącym uczynku oraz na realnych dowodach, dzięki którym zostanie on odpowiednio ukarany (co może nauczy go odrobiny szacunku do pracy leśniczych…).

Jeśli poszukujesz fotopułapki do lasu – napisz, a chętnie pomożemy Ci dopasować urządzenie najbardziej odpowiadające wymaganiom otoczenia oraz zadaniom jakie ma spełniać. W razie problemów z ustawieniami lub kwestiami technicznymi również służymy wsparciem serwisowym!

Fotopułapka dla leśniczego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *